• Geomilieu
    • Geluidwering gevels
    • NoiseAtWork
    • Producten
    • 7D Platform
    • Gebouwprestatie
    • Leidingen
    • Uniec 3
    • EVAC
    • MPGCalc 3
    • Bouwtrend
    • ENORM
  • Over ons
maandag 20 oktober 2025

Ondersteuning Windows ARM (Snapdragon) processoren

ARM-processoren, zoals die van Qualcomm’s Snapdragon-serie, zijn gebaseerd op een energiezuinige architectuur die oorspronkelijk is ontworpen voor mobiele apparaten. Ze worden nu steeds vaker gebruikt in laptops en tablets vanwege hun efficiëntie en lange batterijduur.

Helaas blijkt in de praktijk dat native Windows-applicaties niet altijd (volledig) worden ondersteund. Windows-applicaties zijn doorgaans geschreven voor de traditionele x86/x64-architectuur. ARM-apparaten moeten deze applicaties emuleren, wat kan leiden tot prestatieverlies en compatibiliteitsproblemen.

Concrete problemen in de praktijk

Bij gebruik van Geomilieu op ARM-apparaten zijn inmiddels meerdere problemen vastgesteld. Zo functioneert de 3D-weergave niet altijd correct. Ook blijkt dat Geomilieu niet kan detecteren hoeveel (virtuele) processoren beschikbaar zijn, waardoor berekeningen slechts op één processor worden uitgevoerd.

Ook applicaties als AutoCAD en ArcGIS worden nog niet (volledig) ondersteund, terwijl QGIS alleen via emulatie functioneert.

Advies: wees terughoudend

Hoewel de ondersteuning voor native Windows-applicaties op ARM-platformen gestaag verbetert, raden wij op dit moment het gebruik van deze processor voor Geomilieu nog af.

Het is niet toegestaan om inhoud van deze website te kopiëren